KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16003518
*
nr 1600 3518
Dan Wirén
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, 2 st, Abstrakt. Signerad, daterad - 61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:37:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 23:36:42
1
350 kr
24/2 09:50:45
2
400 kr
26/2 13:13:42
3
600 kr
26/2 18:30:34
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: abstrakt dan wirén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50
*
Dan Wirén
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
nr 1600 3518
Dan Wirén
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, 2 st, Abstrakt. Signerad, daterad - 61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 23:36:42 | 1 | 350 kr |
24/2 09:50:45 | 2 | 400 kr |
26/2 13:13:42 | 3 | 600 kr |
26/2 18:30:34 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: abstrakt dan wirén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:50